E-maill
.

07.02.2024

Dosežki dirkačev V-Racing v sezoni 2023

Pred pričetkom nove sezone se moramo ozreti še nazaj v zelo uspešno preteklo sezono, ko je klub in njegovi dirkači ob 20. sezoni delovanja dosegel vrsto izjemnih rezultatov.
Dirkači kluba V-Racing so nastopali na 18 dirkah od tega kar na 12 v tujini.

V sezoni 2023 smo imeli v klubu 9 dirkačev z veljavno dirkaško licenco ( enako kot preteklo leto) , aktivnih pa je bilo šest dirkačev. Naši dirkači so se 10 x uvrstili na stopničke in dosegli 8 zmag.

Od pomembnejših dosežkov bi izpostavili naslednje:

Patrik Zajelšnik Norma M20 FC 3000 V8, je zmagal na šestih dirkah nemškega državnega prvenstva , bil enkrat drugi in enkrat tretji ter osvojil naslov Nemškega prvaka med formulami in prototipi. T se je zgodilo prvič, da bi kak slovenski dirkač osvojil naslov državnega prvaka v Nemčiji. Na dirkah slovenskega državnega prvenstva v 2023 Patrik ni nastopal.

Matej Grudnik Clio E1 , je zmagal na Gorski hitrostni dirki, na Gorjancih in Podnanos, v Ilirski Bistrici pa je bil 4. V Skupni razvrstitvi slovenskega državnega prvenstva je zasedel 4. mesto. Da bi se udeležil več dirk in se boril za višje mesto so mu preprečile tehnične težave na dirkalniku.

Aleksander Zajelšnik Norma M20 FC 3000 V8 je zasedel 4. mesto na GHD Abreschviller v Franciji in bil na dirkah nemškega državnega prvenstva še trikrat uvrščen med deset.

Rally posadka Janez Podlipnik / Matjaž Lesjak Clio 1.4 16V se je udeležila dveh Rallyev za slovensko državno prvenstvo in dosegla dve 5. mesti v diviziji 1.

Jure Žove je prvič nastopil na štirih krožnih dirkah serije RCN v Nemčiji

Ekipo V-Racing je na dirkah slovenskega državnega prvenstva na Gorskih hitrostnih dirkah zastopal samo Matej Grudnik v končni razvrstitvi ekip za Slovensko državno v GHD je V-Racing dosegel 13. mesto med 29 klubi.

Podrobnejši rezultati dosežkov 2023 so razvidni v prilogi.

16.10.2023

GHD Mickhausen Nemčija - Patrik Zajelšnik osvojil naslov prvaka 2023

Patrik Zajelšnik je s preprečljivo zmago na gorski hitrostni dirki Mickhausen osvojil naslov prvaka Nemčije s športnimi avtomobili ( formule in prototipi).
Rezultati:

Članek na Hill climb fans

Rezultati DMSB GHD Formule in prototipi 2023

>>

17.09.2023

GHD Eichenbuhl Nemčija - Patrik Zajelšnik spet zmagal

Letošnja gorska dirka Eichenbühl od 9.do 10. septembra je potekala v lepem vremenu in temperaturah okrog 30°C. Številni navijači so bili deležni vrhunskih bojev na izjemno zahtevni stezi. Bilo pa je tudi veliko odstopov, a na srečo so se vsi končali brez hujših posledic. Zaradi prekinitev pa se je zelo zavlekla izvedba dirke, tako je zadnji udeleženec tretje vožnje je v cilj prišel šele krepko po 18. uri.

V boju za skupno zmago v generalni razvrstitvi je bil Patrik Zajelsnik nepremagljiv . S svojo Normo M20FC Mugen ni prepustil konkurenci nobene možnosti. V razvrstitvi med prototipi 3000 ccm se je na stopničkah zmagovalcu Patriku na drugem mestu pridružil brat Alexander, tretji je bi Francoz Lombardo.
To je bila letos že Patrikova 5. zmaga, ki si je s tem še naprej resen kandidat za naslov nemškega državnega prvaka.
Do konca prvenstva sta na sporedu še dve dirki in sicer St Agatha v Avstriji od 22.09-24.09 in Mickhausen Nemčija od 29.09-01.10.
Želimo mu veliko uspeha.

Rezultati:

.

GHD Ilirska Bistrica kljub težavam Grudnik uspešno do cilja

Prvi vikend v septembru, 1.9.-3.9.2023, se je v sončnem vremenu odvijala že 29. GHD Ilirska Bistrica, ki je veljala tako za slovensko, hrvaško in avstrijsko državno prvenstvo kot tudi za FIA evropsko prvenstvo.

>>

23.08.2023

1. Rally Dolina zelenega zlata

Prihajajoči vikend 25.-26. avgusta bo v Žalcu in okolici rally za državno prvenstvo. Tokrat prvič bo gostitelj občina Žalec, vključeni pa sta še občini Prebold in Braslovče. Rally se uradno imenuje 1. Rally doline zelenega zlata, glavni organizator pa je Avto moto društvo Vili i iz Galicije.

>>

.

Patrik Zajelšnik tokrat drugi generalno in najhitrejši med prototipi

Patrik in Alexander Zajelšnik sta konec julija nastopila na 4. dirki nemškega državnega prvenstva v Haunsteinu na zahodu Nemčije v bližini nemško francoske meje.
Dirka je potekala na 4 km dolgem odseku na hrib Rhön , nastopilo pa je 137 dirkačev. Dirka je potekala v hladnem in zelo spremenljivem vremenu. Sobotni treningi so potekali na mokri deževni progi, zato rezultati niso bili primerljivi z lanskimi dosežki. Nedeljska dirka se je pričela po suhem, a je takoj po končani prvi vožnji progo spet namočil dež in proga se do konca ni več povsem posušila. Zaradi spremenljive podlage so dirko zaznamovale številne nesreče, tako da se je dirka zelo zvlekla in sta bili izvedeni le dve vožnji.
Na tej zahtevni podlagi je Patrik dosegel drugo mesto generalno in bil prvi med prototipi, drugi med prototipi pa je bil Alexander Zajelšnik.

Rezultati na :

16.07.2023

Patrik Zajelšnik tokrat zmagal še na GHD v Homburg

Patrik in Alexander Zajelšnik sta 8. in 9. julija nastopila na 3. letošnji dirki nemškega državnega prvenstva v Homburgu na zahodu Nemčije v bližini nemško francoske meje.
Dirka je potekala na 2,6 km dolgem odseku s poprečnim naklonom 3,7%, za uvrstitev pa so bile odpeljane 3 vožnje od tega sta šli v skupni seštevek dve najboljši.
Patrik je nastopal zelo suvereno saj je bil v vseh vožnjah najhitrejši, v tretji vožnji je postavil najboljši čas te dirke 1:5,644 za izboljšanje rekorda proge pa mu je zmanjkalo 0,24 sek.
Patrik je zmagal s prednostjo 3,8 sek pred Canio Marchione – Osella PA 2000, tretji je bil Lorig Marco- Dallara F 308.
To je bila letos že 4. zaporedna zmaga Patrika in tretja za nemško državno prvenstvo med športnimi avtomobili, kjer je trenutno v točkovanju tudi vodilni.
Do konca prvenstva pa je še 5 dirk.
Alexander Zajelšnik je bil 9 . skupno in 7. med prototipi.

Rezultati:

14.07.2023

GHD Podnanos druga zaporedna zmaga za Mateja Grudnika

Gorska hitrostna dirka Podnanos je bil letošnji drugi nastop za Mateja Grudnika in druga zaporedna zmaga.

>>

05.07.2023

Na Gorjancih zmaga za Mateja Grudnika

V dvajset letni karieri dirkanja v avto športu je Matej Grudnik nastopil na prav vseh izvedenih dirkah na Gorjancih, saj so zanj Gorjanci ena najbolj priljubljenih lokacij. Prvič je nastopil leta 2004 s pokalnim Fiatom Seicento in se že takoj povzpel na 3. stopničko, že naslednje leto pa je uspel zmagati. V letu 2006 je zamenjal dirkalni avtomobil, s Fiata je prešel na znamko Renault, kateri je zvest še danes. V vsem obdobju je zamenjal nekaj modelov od Clio II 1,4 16 V, nato je bil Clio II 2,0 RS, nasledil ga je TWINGO 1,6 RS R2, od leta 2016 dalje pa nastopa s Cliom RS četrte generacije. V zadnjih letih ga je s svojo ekipo močno predelal.
Na vseh nastopih na Gorjancih, ki jih je bilo do sedaj 16 ( štirikrat dirka ni bila izvedena) , je 15 krat stal na stopničkah, le enkrat mu to ni uspelo pa še to zardi neregularnih vremenskih razmer v drugi vožnji. Skupaj je zabeležil 9 zmag , 4 druga in 2 tretji mesti.
Ob letošnji 20 obletnici je 25. junija dodal v svojo zbirko še eno zmago, tokrat z zelo zmogljivim Cliom E 1 s 550 KM in štirikolesnim pogonom, edinim v Sloveniji in tako na kar najlepši način obeležil svoj jubilej na Gorjancih.

Čestitke Mateju in celotni ekipi ter zahvala vsem, ki ga vsa ta leta spremljate in podpirate na tej uspešni dirkaški poti!

Več o tokratnem nastopu pa v novici v nadaljevanju.

>>

01.07.2023

Patrik Zajelšnik znova zmagal v Nemčiji

Patrik in Aleksander Zajelšnik sta v soboto 24. in nedeljo 25. junija nastopila na gorski hitrostni dirki 26. ADAC Ibergrennen za državno prvenstvo Nemčije, kjer je nastopilo 111 dirkačev. Na 2050 m dolgi progi so se v soboto odvili 4 treningi, v nedeljo pa 4 vožnje za uvrstite s tem, da se je za končno uvrstitev seštel rezultat treh najboljših voženj. Patrik je bil najhitrejši že na sobotnih treningih, najhitrejši pa je bil tudi na vseh nedeljskih preizkušnjah. V nedeljo je v drugi vožnji postavil tudi novi rekord proge in na koncu slavil v absolutni konkurenci za 6,4 sek.
To je bila letos že tretja zaporedna Patrikova zmaga.

Alexander je bil v skupnem 15., med prototipi do 3000 cm pa 4.