Sponzorji
Števec

06.05.2018

Patrik Zajelšnik na stopničkah v Luksemburgu

Ekipa JAZ Zajelšnik - Patrik in Alexander pod vodstvom očeta in izkušenega dirkača Jožeta je ponovno zelo uspešno nastopila na mednarodni gorski hitrostni dirki v Luksemburgu z nazivom European Hillrace Eschdorf. Letos je bila v tem Luksemburškem kraju že jubilejna 30 dirka. Nastopilo je 185 dirkačev iz 8 držav, dirka pa se točkovala za državno prvenstvo Luksemburga in Nemčije. V lepem vremenu ob velikem številu nastopajočih in velikih množicah navdušenih gledalcev so se odvijali zanimivi boji za visoke uvrstitve, za stopničke in seveda za zmago. Nastopilo je kar 57 dirkačev s formulami in prototipi in prav med njimi je bili za pričakovati zmagovalca. Po pravilniku organizatorja se za končno uvrstitev šteje najboljši dosežek med tremi nastopi, zato je dirka odprta vse do konca. Patrik je na svoji drugi letošnji dirki s svojo Normo M20 FC V8 Mugen Honda spet odlično nastopil, bil v prvi vožnji drugi, v drugi vožnji pa najhitrejši. Za tretjo vožnjo in ponovni napad na vrh je izbral nekoliko premehke gume , tako da svojega rezultat ni uspel izboljšati. Je pa ostala njegova najboljša druga vožnja in mu zagotovila odlično drugo mesto v generalni razvrstitvi. Zmagal je lanskoletni francoski državni prvak Seb Petit prav tako z Normo M20 FC. Tudi Alexander Zajelšnik je zelo dobro nastopil s svojim izboljšanim prototipom Norma M20 F in zasedel v generalni razvrstitvi 11. mesto.
Sta pa Patrik in Alexander bila hitrejša od vseh 72 nemških kolegov in še tako potrdila svojo odlično pripravljenost za sezono 2018

Bravo, čestitamo !!

več na

04.05.2018

Nastopi dirkačev V-Racing v vikendu od 4.-6. maja

Ta vikend so aktivni Patrik in Alexander Zajelšnik na Gorski hitrostni dirki v Luxemburgu – European Hill Race Eschdorf, Bojan Striožič na Gorski hitrostni dirki v Stubicah na Hrvaškem , Mihael Ambrož pa na krožni hitrostni dirki KTM X-BOW Battle v Brnem na Češkem.

Želimo jim veliko uspeha!

30.04.2018

GHD Abreschviller - Francija

Ekipa Zajelšnik je 29. aprila na stopila na mednarodni gorski hitrostni dirki Abreschviller v Franciji. To je dirka v bližini Nemške meje, z dolgo tradicijo, saj je letos bila že 48. Točkovala se je za Francosko DP in DP Luksemburga. Nastopilo je 100 dirkačev iz petih držav, med njimi pa kar 40 formul in prototipov.
Patrik in Alexander sta odlično nastopila in se v klasi E2 SC oba uvrstila na stopničke. Patrik je bil 2. Alexander pa 3. , zmagal pa večkratni francoski prvak Petit Sebastien.
V generalni razvrstitvi je bil Patrik odličen tretji , Alexander pa 12. Zmagal je Schatz pred Petitom. V zelo močni konkurenci je ekipa Zajelšnik dokazala, da so se zelo dobro pripravili na novo sezono.
Čestitamo!
Naslednji njihov nastop bo že naslednji vikend na dirki Eschdorf v Luksemburgu

Rezultati:

.

GHD Rechberg

Bojan Strožič je na 1. dirki slovenskega državnega prvenstva v gorskih hitrostnih dirkah , ki je potekala v Avstriji , na gorski dirki Rechberg, zmagal med starodobniki v razredu C1. Naslednja dirka bo 5. in 6. maja v Stubičkih toplicah na Hrvaškem.

17.04.2018

Začetek sezone 2018

Sezona državnega prvenstva Slovenije v gorskih hitrostnih dirkah in Rally- u se bo pričela prihajajoči vikend 20. do 22. aprila. Dirkači na Gorskih hitrostnih dirkah bodo nastopili v okviru dirke evropskega prvenstva v Rechbergu na avstrijskem štajerskem , rally vozniki pa bodo imeli prvo dirko v Ajdovščini in okolici.
Iz kluba V-Racing se bo v Recberg odpravil samo Bojan Strožič s svojim starodobnikom Autobianchijem A 112 Abarth in se pričel boriti za ponovno osvojitev naslova prvaka v razredu C1

.

Dosežki dirkačev V-Racing 2017

Dirkači kluba V-Racing so nastopali na gorskih hitrostnih dirkah, rally-u, krožnih hitrostnih dirkah in avto slalomu, tekmovali pa so v slovenskem državnem prvenstvu, evropskem prvenstvu in mednarodnih pokalih.

V sezoni 2017 smo v klubu imeli 15 dirkačev z veljavno dirkaško licenco, ki so nastopili na 20 dirkah od tega kar 12 krat v tujini. Naši dirkači so se kar 25x uvrstili na stopničke in zabeležili 12 zmag.

Od pomembnejših dosežkov bi izpostavili naslednje:

Patrik Zajelšnik Norma M20 FC 3000 V8, je v najvišji mednarodni konkurenci v gorskih hitrostnih dirkah na Evropskem prvenstvu v Nemčiji je dosegel 3. mesto, osvojil dve drugi in eno tretje mesto v generalni razvrstitvi na FIA CUP mednarodnih gorskih hitrostnih dirkah v Nemčiji in Avstriji in osvojil 4. mesto v končni razvrstitvi FIA CUP.

Alexander Zajelšnik Norma M20 F, na dirki prvenstva Luxemburg v GHD je osvojil 2 mesto v E2SC in na dirkah FIA CUP pa nekaj dobrih uvrstitev.

Dejan Anželak - Mitja Irman z Zastavo Yugo - mlada rally posadka je osvojila naslov slovenskega Državnega prvaka med mladimi vozniki do 21, in 4. mesto v Yugo pokalu,

Matej Grudnik Clio 4 CUP je na Gorski hitrostni dirki Gorjanci osvojil 3. mesto generalno v slovenskem državnem prvenstvu.

Bojan Strožič, Autobianchi A 112 Abarth je s štirimi zmagami osvojil naslov pokalnega prvaka v gorskih hitrostnih dirkah za starodobna vozila do 1150 ccm,

Mitja Strožič Autobianchi A 112 Abarth je s tremi zmagami osvojil naslov pod prvaka v gorskih hitrostnih dirkah za starodobna vozila do 1150 ccm,

Marko Anželak – Mitja Ločnikar, Zastavo Yugo – rally posadka, osvojila sta 3. mesto v Yugo pokalu

Mihael Ambrož - KTM X Bow, je bil naš edini predstavnik v krožnih hitrostnih dirkah. V mednarodnem pokalu KTM X Bow je med 16 dirkači osvojil tri sedma in eno 8 mesto.

Vsem čestitke za odlične dosežke in zelo uspešno zastopanje kluba V-Racing.V prihodnji sezoni vam želimo čimveč vrhunskih rezultatov, tistim pa ki vas je v sezoni 2017 spreljala smola pa želimo da se ji v novi sezoni uspešno uprete.

Avto klub V-Racing

10.11.2017

Patrik trikrat na stopničkah v FIA CUP

Patrik Zajelšnik je v letošnji sezoni gorskih hitrostnih dirk nastopal z novim dirkalnikom prototipom Norma M20 FC z zmogljivim motorjem Mugen V8 3000 ccm. Dirkalnik so sestavili in pripravili v domači delavnici in s tem dodali pomemben tehnični prispevek celotne ekipe k osvajanju najvišjih mest v mednarodnem merilu.

25.09.2017

Patrik Zajelšnik dvakrat na stopničkah

Ekipa Zajelšnik je v jesenskem delu gorskih hitrostnih dirk nastopila v Franciji in Avstriji, načrtuje pa še nastop v Nemčiji.
9. in 10. septembra so bili na dirki v Franciji - Turckheim, ki se je točkovala za državno prvenstvo Francije in Luksemburga.

21.09.2017

GHD Buzet krojil dež

V soboto 16. in nedeljo 17.9. je v Buzetu na Hrvaškem potekala zadnja dirka letošnjega evropskega prvenstva in predzadnja dirka slovenskega državnega prvenstva.
V spremenljivem vremenu so sobotni treningi potekali po suhem nedeljska prva vožnja pa za polovico udeležencev v dežju za ostale pa po suhem. Tako je rezultate v slovenskem državnem prvenstvu v generalni razvrstitvi spet krojilo vreme.

13.09.2017

GHD Buzet

GHD Buzet
Konec tedna 15. do 17. septembra bo v Hrvaški Istri v Buzetu potekala zadnja dirka letošnjega evropskega prvenstva in predzadnja dirka slovenskega državnega prvenstva.